Gostovanje naših ekonomista u 18. gimnaziji

Autor: JELENA BEROŠ, 22. 3. 2018.

Sudjelovanje učenika Druge ekonomske škole Zagreb na javnoj tribini  18. gimnazije pod nazivom "Pun kufer". Tema je bila aktualna i zanimljiva posebno s ekonomskog aspekta: odlazak mladih iz Hrvatske.

18. gimnazija već tradicionalno organizira javne tribine posvećene mladima. Ove godine održala se 20.03.2018. pod nazivom „Pun kufer“ a tema je bila zanimljiva i vrlo aktualna: odlazak mladih iz Hrvatske.

Retorička grupa 18. gimnazije pokrenula je projekt "Tribina18"  2014. godine s ciljem da informira javnost o problemima mladih, mlade potakne na raspravu o aktualnim problemima te razviju svijest o potrebi aktivnijeg sudjelovanja mladih u javnom životu.

Gosti tribine bili su: Ivica Bošnjak (pomoćnik ministrice Murganić iz Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku), Davor Bernardić, predsjednik SDP-a, doc. dr. sc. Stjepan Šterc, dr. sc. Boris Jokić i Pia Saskia Muller, studentica Medicinskog fakulteta.

Učenici 3.f razreda: Jakov Lacić, Filip Šimunić i Franko Jan Prkačin su u pratnji nastavnice iz predmeta osnove ekonomije, Jelene Beroš, sudjelovali  aktivno u raspravi kroz postavljanje pitanja gostima. Bilo je jako zanimljivo osobito jer se nije mogla zaobići ni aktualna tema politike i financija te sve potrebne  mjere vezane uz demografiju.  Na kraju same tribine, učenici su se upoznali i razgovarali s gostima izlagačima te dali izjavu za Hrvatski radio. Najviše simpatija i ovacija, od strane učenika, zadobili su demograf g. Šterc i mlada studentica medicine gđa Pia Saskia Muller.

doc. dr. sc. Stjepan Šterc s učenicima

buduća neurokirurginja gđa Pia Saskia Muller, učenici s razrednicom

- kako zaustaviti trend iseljavanja mladih iz Hrvatske, intervju za Hrvatski radio - učenici Lacić, Šimunić i Prkačin

učenici s g. Davorom Bernardićem

Zahvaljujemo 18. gimnaziji na pozivu i mogućnosti sudjelovanja naših učenika u zanimljivoj raspravi.