DANI HRVATSKOGA JEZIKA U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Unknown , 17. 3. 2021.

U našoj smo školi kroz niz aktivnosti poput radionica, izrade panoa i edukativnih sadržaja obilježili tradicionalne Dane hrvatskoga jezika, koji traju od 11. do 17. ožujka.

Hrvatski je sabor 1997. godine utemeljio Dane hrvatskoga jezika. Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje tu vrijednu manifestaciju proširio je obilježavanjem Mjeseca hrvatskoga jezika. On započinje na Međunarodni dan materinskoga jezika 21. veljače, a traje do 17. ožujka, dana objave Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnog jezika 1967.

Hrvatski jezik je jezik naše pismenosti, kulture i identiteta i stoga nam je iznimno važno čuvati ga i širiti znanje o njemu. Ova je manifestacija dodatni poticaj učenicima i profesorima naše škole u tom nastojanju.

Kao vječno more sinje
U kretu si gipkom, lakom,
Podaje se dahu svakom,
I mreška se i propinje,