Korisnik:
Lozinka:

Članica Europskog gospodarskog i socijalnog odbora Lidija Pavić-Rogošić u Drugoj ekonomskoj školi

U petak 8. veljače 2019. našu je školu posjetila gđa Lidija Pavić-Rogošić, članica Europskog i socijalnog odbora, institucionalnog i savjetodavnog tijela EU.

Povod njezinome gostovanju i predavanju bio je susret „Tvoja Europa, tvoje mišljenje: Glasaj za budućnost!“ koji će se 21. i 22. ožujka održati u Bruxellesu. Njezin je cilj bio pripremiti troje naših učenika koji će sudjelovati na ovom susretu te upoznati i druge naše učenike s ovom vrlo vrijednom inicijativom za mlade. Naime, naša škola predstavlja Hrvatsku, a sudjelovat će srednjoškolci iz svih zemalja članica EU te zemalja kandidatkinja.

Gđa Lidija Pavić-Rogošić članica je Europskog gospodarskog i socijalnog odbora (EGSO) od srpnja 2013., osnivačica je i direktorica ODRAZ-a, diplomirala na Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu te završila postdiplomski studij u Londonu. Članica je Upravnog odbora Hrvatske mreže za ruralni razvoj-HMRR i Lokalnog partnerstva za zapošljavanje Grada Zagreba, Nadzornog odbora Hrvatskog centra za razvoj volonterstva te Socijalnog vijeća Grada Zagreba. Dugi niz godina bavi se temama održivog razvoja, osmišljavanjem i provedbiom projekata u lokalnim zajednicama. Dugi niz godina radila je u Ministarstvu zaštite okoliša i prostornog uređenja s područja prostornog planiranja; zaštite okoliša, potom u lokalnoj samoupravi na poslovima uređenja prostora. U prethodnom razdoblju bila je članica i dvije godine supredsjedateljica Zajedničkog savjetodavnog odbora EU - Hrvatska pri Europskom gospodarsko socijalnom odboru (2007.-2013.). Članica je Državnog savjeta za održivi razvoj i zaštitu okoliša (2004.-2012.). Zamjenica predsjednika Savjeta za razvoj civilnoga društva u mandatu do 2010. Članica sektorskih nadzornih odbora dvije IPA komponente - razvoj ljudskih potencijala i ruralni razvoj te članica Nadzornog odbora za Europski socijalni fond (ESF).

Dijelić svojeg znanja i bogatog iskustva prenijela je u zanimljivom predavanju učenicima trećih razreda naše škole. Naglasak je stavila na mogućnosti za mlade u EU, pojasnila im je načine funkcioniranja same EU te otvorila neke nove teme, nove spoznaje koje će našim učenicima zasigurno biti od koristi u narednom razdoblju kada i sami moraju odlučiti o svojem budućem školovanju i zaposlenju.

Zahvaljujemo gđi Pavić-Rogošić i veselimo se skorašnjem susretu u Bruxellesu!

objavio: Dubravka Šelendić   datum: 10. 2. 2019.

« Srpanj 2020 »