„Build up yourself – izgradi se!“ - projekt financiran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja

Projekt „Build up yourself – izgradi se!“ za cilj ima postizanje i osnaživanje više vrsta kompetencija koje učenici tijekom redovnog nastavnog procesa ne mogu ostvariti.

Projekt se sastoji od tri seta predavanja i radionica koje će držati stručne osobe koje imaju iskustva u poučavanju djece i odraslih. Prvi set predavanja „Protuotrov za stres“: odnosi se na upoznavanje učenika sa stresom općenito, kako ga prepoznati i kako se s njime nositi.

Nakon toga slijedi set predavanja i radionica „Soft skills“ koje se odnose na razvoj socijalnih vještina i emocionalne inteligencije sa ciljem povećanja zapošljivosti i razvoja kvalitetne podloge za donošenje odluka o odabiru daljnje karijere.

Treći set predavanja i radionica odnosi se na govorno područje, jezično izražavanje i retoriku „Asertivnost“. Kroz ovaj set predavanja učenici će osnažiti svoje komunikacijsko prezentacijske vještine, naučiti kako se nositi sa tremom od javnog nastupa i kako uspješno komunicirati, te nenasilno rješavati sukobe.

U periodu od 8.03.2021. do 11.03.2021., u sklopu projekta održane su radionice iz područja "„Protuotrov za stres“. Psihologinja gđa. Lina Višić održala je predavanja za prve, druge, treće i četvrte razrede naše škole. Nadamo se kako su učenici spoznali  što je to stres i kako se uspješno s njime nositi. Ovim putem joj zahvaljujemo na gostovanju, te se nadamo koako će biti još prilike za zajedničko druženje.

- učenici 1. razreda

- učenici 2.razreda

- učenici 3. razreda

- učenici 4. razreda

objavio: JELENA BEROŠ   datum: 24. 3. 2021.

« Lipanj 2021 »