Noć knjige i Svjetski dan knjige

Autor: Luka Tatomir, 23. 4. 2021.

S obzirom na to da se 23.4.2021. obilježava Noć knjige, ali i Svjetski dan knjige, učenici, profesori i stručni suradnici imali su priliku ispuniti upitnik gdje su mogli preporučiti svoje „ljekovite“ knjige.

Nesumnjivo je da knjige pomažu u održavanju pismenosti i kulture, ali i mentalnoga zdravlja pojedinca i društva, stoga ne čudi da je ove godine tema ljekovita moć knjige. Vjerujemo da su knjige lijek, da ih možemo „prepisati“ sebi i drugima i na taj način možda pronaći spas u vremenu u kojem živimo.

Naravno da svatko ima svoju ljekovitu knjigu, ali upravo zato napravili smo popis naših ljekovitih knjiga i preporučili ih svojim kolegama i prijateljima.

Popis knjiga možete vidjeti na panou škole, ali i u PDF dokumentu.

I ne zaboravimo: „Kada je bogatstvo izgubljeno – ništa nije izgubljeno, kada je zdravlje izgubljeno – skoro sve je izgubljeno“   (F. M. Dostojevski). 😊

Priloženi dokumenti:
Nas_popis_ljekovitih_knjiga.pdf (292.22 KB)