Set radionica „Soft skills“ u sklopu projekta "Izgradi se"

Autor: JELENA BEROŠ, 27. 5. 2021.

U sklopu projekta „Build up yourself – izgradi se!“, udruga Pragma koja za cilj ima zaštitu mentalnog zdravlja i prevenciju ovisnosti, održala je set radionica u 2.e razredu naše škole. Predavanja i radionice održali su: Adrijana Hadžić, mag. soc. Rada, Marija Granić, mag. Psihologije i Nedjeljko Marković, dipl. soc. radnik.

Cilj ovog seta radionica „Soft skills“ je razvoj socijalnih vještina i emocionalne inteligencije sa ciljem povećanja zapošljivosti i razvoja kvalitetne podloge za donošenje odluka o odabiru daljnje karijere.

- Adrijana Hadžić, mag. soc. rada

Kroz šest blok radionica učenici su osnažili kompetencije iz medijske pismenosti, međuljudskih odnosa kao pretpostavke veće zapošljivosti i kvalitete rada te razvoj temelja za zdravo poduzetništvo.

- Marija Granić, mag. psihologije

Učenici su upoznali  sebe, povećali samosvijest, podigli samopouzdanje i procijenili svoju poduzetnost i upoznatli različite načine u rješavanju sukoba na nenasilne načine.

- radovi na temu stresa

- prijedlozi "Kako se nositi u stresnim situacijama"

Zahvaljujemo udruzi Pragma na trudu i angažmanu, te se nadamo i nekoj budućoj suradnji!