Autor: Silvija Glavočić, 20. 11. 2017.

Povodom manifestacije ''Dani kruha'' i ove školske godine humanitarno smo djelovali kroz doniranje i prodaju pekarskih proizvoda. Prikupljena sredstva donirana su Kući sv. Terezije od malog Isusa za nezbrinutu djecu.

Povodom manifestacije ''Dani kruha'' u našoj školi organizirali smo i ove školske godine akciju doniranja pekarskih proizvoda, pod vodstvom profesorice Fanice Ivčević. U toj akciji sudjelovali su učenici prvih razreda, koji su donirali pekarske proizvode, a učenici ostalih razreda i profesori sudjelovali su u kupoprodajnoj izložbi.

Naše učenice Maggie Vučković, 3.c, Kosjenka Bulatović, 3.c i Lucija Matić, 4.c.

Skupljenim novčanim sredstvima kupili smo potrebne materijale za Kuću sv. Terezije od malog Isusa za nezbrinutu djecu, koju smo naknadno posjetili, zajedno s našim učenicima i profesorima. U posjetu su išli učenici Kristijan Krpan, 4.b, Katarina Nika Pernar, 1.a, Irena Nue, 2.a, Tomislav Jelić, 1.e i Marija Martinović, 2.a, koji su bili u pratnji profesorica Ivane Brnade i Ivone Radošević te pedagoginje Martine Baričević.

Naša učenica Katarina Nika Pernar opisala nam je svoje iskustvo:

Dana 20.11. poslije nastave uputili smo se prema Domu za nezbrinutu djecu. Kada smo došli, časne sestre smjestile su nas u igraonicu. Ulaskom u tu prostoriju zamijetila sam puno igračaka. Nakon nekoliko minuta pojavila su se dječica. Jedna djevojčica uhvatila me je za ruku i odvela me do društvenih igara. Monopoly, puzzle, razne slagalice, Čovječe ne ljuti se i ostale društvene igre nalazile su se na policama. Uzele smo bingo te započele igru. Nismo igrale po pravilima, nekako smo tražile brojeve po tablici i nije bilo pobjednika. Zatim sam uzela violinu i odsvirala im nekoliko pjesma, pjevali su uz mene, nakon čega su oni pjevali meni. Poslije svega toga otpjevali smo ''Kad si sretan'', a zatim smo morali nažalost ići kući. Malo je reći da smo se i mi dobro zabavili, a i oni. Pozdravili smo se te se uputili doma. Ovo iskustvo bilo mi je dragocjeno jer me uči biti boljom osobom.