Autor: Silvija Glavočić, 22. 9. 2021.

U organizaciji Volonterskog kluba Druge ekonomske škole, profesori naše zbornice skupljali su odjeću, slatkiše i bilježnice za djecu u Kući sv. Josipa u Hrvatskom Leskovcu, koju vode časne sestre karmelićanke. Trenutno u Kući živi 30 djece školskog uzrasta i mladih na studiju, a dolaze iz raznih krajeva Hrvatske i sa sobom donose svaki svoju životnu priču. Svi profesori rado su se odazvali i još jednom pokazali da našu zbornicu, osim kolegijalnosti, krase dobrota i humanost. Prikupljenu donaciju u pratnji učenika sestri Katarini uručile su profesorice Ivana Virovac Bilandžija i Ana Karlović. Učenici i profesorice provele su predivno popodne u druženju i razgovoru s časnom Katarinom i dječicom te im ovim putem zahvaljujemo na predivnom iskustvu. Do idućeg susreta nosi nas misao sestre Katarine koja glasi: Ako želiš ljubav - daj ljubav i dobit ćeš je puno više.