Autor: Silvija Glavočić, 17. 10. 2022.

U petak 14. listopada u Drugoj ekonomskoj školi obilježili smo Erasmus+ dan. Tim povodom naš partner iz Hrvatskog gospodarskog saveza u Njemačkoj gospodin Šušak održao je učenicima predavanje o stručnoj praksi u Frankfurtu te pojasnio kako mobilnost funkcionira, što se od učenika očekuje i koje su prednosti ovakvih mogućnosti za mlade ljude. Učenici trećih razreda naše škole, u sklopu Erasmus+ KA1 projekta "Spremni za sutra II", sudjelovali su na dvotjednoj mobilnosti u Frankfurtu u lipnju ove godine i rado su podijelili svoja iskustva.

Program Erasmus+ namijenjen je poboljšanju kvalitete strukovnog obrazovanja i osposobljavanja u Europi, a osim učenicima, namijenjen je i nastavnicima. Stručnjaci u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja mogu sudjelovati u programima profesionalnog usavršavanja u inozemstvu u obliku osposobljavanja, pripravničkog staža, job-shadowing-a te aktivnosti poučavanja. Podsjetili smo se da je profesorica Sedlar  sudjelovala u aktivnosti job shadowing-a u Centru za strukovno osposobljavanje 'Europa Sur Higher Training Center', u suradnji s EuroMind Projects organizacijom, u Sevilli krajem ožujka ove godine.

Ovogodišnja proslava u znaku je dvostrukog jubileja, 35. rođendana Erasmusa i Europske godine mladih te se zajednički obilježava pod krilaticom: S mladima današnjice i sutrašnjice dijelimo europske vrijednosti: za proteklih 35 godina i još mnogo nadolazećih! Veselimo se i spremni smo za nove aktivnosti u našoj školi.