Autor: Luka Tatomir, 7. 11. 2022.

Učenici su naše škole od početka nastavne godine imali niz različitih aktivnosti i praktičnih radionica na temu zaštite prirode i očuvanja okoliša.

Profesorica Ivana Dunaj u suradnji s učenicima trećeg razreda održala je radionicu razvrstavanja otpada. Da bismo bolje brinuli o okolišu i osvijestili od kolike je važnosti razvrstavati otpad, naše smo učenike naučili na koji način razvrstavati otpad i time smo ih potaknuli da malim koracima pomognu našoj planeti. Sve kreće od nas kao pojedinaca, što želimo usaditi našim učenicima. Oni su ti koji doprinose zelenijem i čišćem okolišu. Nakon održane radionice, učenici su izradili eko kutak na drugom katu škole.

Društveno odgovorna mlada poduzetnica Marta Vukojević, učenica četvrtog razreda, na satu Vježbeničke tvrtke predstavila je svoju poduzetničku ideju koju je realizirala. Marta oslikava torbe od prirodnog, biorazgradivog materijala i njezin je proizvod unikatan.

Učenici i profesori škole sudjelovali su 8. listopada na jesenskom izdanju sajma rabljenih stvari udruge Arka Korablja. Sajam je imao zero waste karakter s namjerom da se dobro očuvanim stvarima produži rok trajanja. Podsjetimo se, zero waste pokret je zamišljen kao pokret koji teži očuvanju svih resursa putem odgovorne proizvodnje, potrošnje, ponovne upotrebe i oporavka proizvoda, ambalaže i materijala bez spaljivanja i bez ispuštanja u zemlju, vodu ili zrak koje prijeti okolišu ili ljudskom zdravlju.

Naša je škola u sklopu terenske nastave 12. listopada posjetila park prirode Kopački rit. Po dolasku u park, učenici i profesori poslušali su predavanje o Kopačkom ritu, a zatim su razgledali ljepote netaknute prirode vozeći se vlakićem i brodom po parku.