Autor: JELENA BEROŠ, 22. 12. 2022.

U sklopu Erasmus+ projekta "Spremni za sutra III" za našu partnersku školu iz španjolskog grada Algecirasa organizirali smo dugoročnu dolaznu mobilnost u trajanju od tri mjeseca. Ponosni na činjenicu da smo ostvarili direktnu suradnju sa školom IES Torre Almirante te da na obostrano zadovoljstvo možemo provoditi mobilnosti, u nastavku donosimo intervju s učenicom Sarom koja je svoju stručnu praksu provela u Zagrebu.

Sara, možeš li nam se malo predstaviti.

Ja sam Sara Jazouli, imam 23 godine, rođena sam u Maroku ali živim na jugu Španjolske u malog lučkom gradu Algecirasu.

Zašto si se odlučila na Erasmus+ praksu u Hrvatskoj?

Jako volim putovati, susretati nove ljude. Volim učiti strane jezike i stjecati nova znanja i vještine obavljajući stručnu praksu. Tri mjeseca sam na praksi u centru Zagreba u njemačkoj aviokompaniji Fly Air41. Sretna sam kad mogu stjecati nova poslovna iskustava i graditi nove međuljudske odnose.

Kako bi ukratko opisala svoj boravak u Hrvatskoj?

Ljudi su vrlo simpatični, uvijek su spremni pomoći. Jako mi se sviđa grad, dinamičan  je život i sve je u pokretu 24 sata na dan. Centar grada je uvijek pun mladih ljudi,po danu i po noći. Jako me se dojmio noćni život.

Hoćeš li preporučiti svojim prijateljima ovakav oblik stručne prakse?

Uvijek. Svima rado preporučam ovakvu praksu. Prije Hrvatske, bila sam u Italiji u Padovi na stručnoj praksi dva mjeseca. Jako sam sretna što nam škole omogućavaju ovakva vrijedna iskustva.

Što planiraš raditi u profesionalnom životu?

Nakon završene srednje škole i stručnog osposobljavanja namjeravam se zaposliti u Algecirasu u Španjolskoj.