Autor: JELENA BEROŠ, 18. 2. 2023.

Učenici 4.e razreda sudjelovali su na panel raspravi pod nazivom: "Što će mi škola kad imam ChatGPT?". Maturanti su se srdačno odazvali na poziv direktorice Hrvatske udruge za umjetnu inteligenciju gđe. Martine Silov.

Kroz panel raspravu, udruga CroAI (Hrvatska udruga za umjetnu inteligenciju) obradila je potencijalne prednosti i izazove korištenja ChatGPT-a u učionici. Raspravljalo se o strategijama za uspješnu integraciju umjetne inteligencije u obrazovni sustav. Cilj je panel rasprave bio pružiti polaznicima dublje razumijevanje načina na koji se umjetna inteligencija može koristiti za poboljšanje iskustva učenja i pomoći učenicima i studentima da ostvare svoj puni potencijal.

Svoja mišljenja i stavove o ovoj temi pružili su Juraj Bilić, zamjenik ravnatelja CARNET-a, Albert Gajšak, osnivač CircuitMess-a i član Upravnog odbora u CroAI-u, i Nikola Dmitrović, ravnatelj MIOC-a. Panel raspravu moderirala je Ana Smoljo, voditeljica komunikacija u CARNET-u i članica Upravnog odbora CroAI-a.

- maturanti Karlo Žulj, Tomislav Lalovac, Nikola Vitas, Jakov Klepač i Luka Maretić

Više o samoj temi možete pročitati na: https://lidermedia.hr/tehno/umjetna-inteligencija-nece-previse-utjecati-na-obrazovni-sustav-niti-bi-trebala-148817