Autor: Dubravka Šelendić, 31. 3. 2023.

U četvrtak 30. ožujka 2023. svečanom priredbom održanoj u prepunoj dvorani Studentskog centra proslavili smo 140. obljetnicu naše škole. Kako (nam) je bilo - pročitajte i pogledajte u fotogaleriji!

Svečano i radosno bilo je u četvrtak 30. ožujka u dvorani Studentskog centra u Savskoj 25. Dvoranu su dupkom ispunili sadašnji, ali i mnogobrojni bivši učenici i profesori naše škole, roditelji te posebni uzvanici iz gradskih i državnih institucija - sve odreda dragi gosti koji su, vjerujemo, uživali u programu koji su priredili naši učenici i profesori.

Večer je započela himnom u izvedbi Tare Horvatić i Marije Ujević. Potom je uslijedio povratak u davnu 1883. godinu kada je i osnovana škola od koje smo potekli: Kraljevska trgovačka škola. Uz Šenoine stihove u izvedbi Luke Hriberskog, zagrebačku gospodu u popodnevnoj promenadi na Zrinjevcu i kumice u prigorskoj nošnji na Jelačić placu oživjeli smo stari Zagreb i pozdravili ga starim purgerskim pozdravom pjevajući mu Serbus, dragi Zagreb moj!

Potom je sve prisutne pozdravila ravnateljica škole Ana Naletilić. U svom je govoru istaknula vrijednosti koje njeguje naša škola te naše uspjehe i aktivnosti. Prigodne riječi uputili su i gđa Elisabetta Fortunato iz Ministarstva znanosti i obrazovanja te g. Mile Živčić, ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

Naša dramska skupina, koju vodi prof. Martina Pehar, izvela je dva prigodna skeča te dobro nasmijala i zabavila publiku. Sudjelovali su Lucija Vinković, Borna Noa Molnar, Emanuela Šustić, Tara Horvatić, Marija Ujević, Dora Planinc, Zvonimir Šermet, Ane Zrilić, Magdalena Pernar, Nina Barković, Laura Stipić, Katarina Berc, Lea Benotić, Nika Galić, Petra Garber, Ela Dujmović, Valentina Vukadinović, Ena Rumenjak i Marija Ana Šulentić.

Bilo je, naravno, i puno pjesme u kojoj susudjelovali zajednički zbor profesora i učenika te profesorski zbor, a uvježbao ih je prof. Andrija Čutura. Glazbena pratnja bili su Dora Planinc i Vilim Karačić. Uživali smo u vrhunskim plesnim točkama u izvedbi naših učenika (Sara Merle i Laura Marag plesale su uz latino ritmove, Dorotea Matijević, Sarah Petrušić, i njezin plesni partner Borna Miletić plesali su akrobatski rock & roll, Luna Ožvald plesala je suvremeni ples te Josip Geci breaking).

Svoje su nam čestitke putem video poruka uputili brojni naši bivši učenici, uspješne ekonomistice Silvija Belajec i Iva Knauf te vrhunski sportaši Ivica Zubac, Toni Perković, Valentina Gustin, Matias Biljaka i Nikolina Ćaćić.

Pri samom kraju, kao  gost iznenađenja i na opće oduševljenje prisutnih, nastupio je još jedan naš bivši učenik, a danas jedan od najpopularnijih mladih pjevača, Porinom nagrađeni  - Filip Rudan.

Naši odlični voditelji, maturanti Lucija Livajušić, Mia Nikolić i Luka Gereš na kraju su sve prisutne pozvali da zajedno otpjevaju himnu radosti i sreće Neka cijeli ovaj svijet i tako je, uz puna srca i obilje radosti završila naša svečanost.