ERASMUS+ projekt "Spremni za sutra III" - pripremne aktivnosti

Autor: Luka Tatomir, 1. 3. 2023.

Tijekom proteklih mjeseci učenici su se marljivo pripremali za stručnu praksu u Frankfurtu. U veljači ove godine naši Erasmusovci sudjelovali su u pripremama za dvotjednu stručnu praksu. Pripreme su sadržavale: 7 školskih sati jezičnih priprema iz engleskog i njemačkog jezika, 2 školska sata pedagoških priprema, 2 školska sata kulturoloških priprema i 10 školskih sati stručnih priprema.
Profesorice Ivana Brnada, Ana Lasić i Jelena Beroš učenicima su dale smjernice vezane za samu struku koje će im trebati tijekom mobilnosti. Smjernice su išle od poslovnih funkcija tvrtke, poslovne komunikacije pa sve do financijeske pismenosti i komunikacijsko prezentacijskih vještina.
Profesorica Ana Hering približila je učenicima državu i grad u kojem će naši Erasmusovci boraviti tijekom stručne prakse te ih upoznala s geografskim i kulturološkim obilježjima tog podneblja.
Pedagoginja Silvija Glavočić dala je važne savjete učenicima kako se snaći u nepoznatom okruženju, kako poštovati pravila ponašanja na radnom mjestu i u smještajnim jedinicama, kako kvalitetno provesti slobodno vrijeme te kako biti otvoren za nova iskustva i spoznaje.
Profesorice Dubravka Šelendić i Martina Pehar dale su učenicima bitne smjernice vezane za engleski jezik te na koji način se najbolje snaći na stranom jeziku.
Pripreme iz njemačkog jezika održala je profesorica Ivana Dunaj. Budući da svi učenici ne uče njemački jezik, profesorici je bio cilj približiti učenicima kulturu tog jezika te kako uz minimalno znanje i trud znanje jezika može otvoriti sva vrata.

Naši učenici su vrijedno i marljivo sudjelovali u pripremama i spremni su za svoje nove radne pobjede.

Tim za projektne aktivnosti Druge ekonomske škole

Ana Naletilić, ravnateljica

Kliknite na više za slike