Erasmus+ Spremni za sutra III – prvi tjedan stručne prakse

Autor: Silvija Glavočić, 9. 3. 2023.

Prvi je tjedan prakse u prekrasnom Frankfurtu „proletio“. Naši su se učenici odlično snašli na svojim radnim mjestima i u novoj sredini. Svoje zadatke obavljali su stručno i s voljom. Neki od njih bili su pohvaljeni, a neki su čak dobili i džeparac. Vikend smo iskoristili za posjet stručnim i kulturnim ustanovama.

U petak smo posjetili Deutsche Börse Group, gdje smo uživo mogli vidjeti kako izgleda trgovanje dionicama. Tu smo se upoznali s poviješću burze i saznali ponešto o ostalim svjetskim burzama.

Nakon tjedan dana uspješnog snalaženja po ulicama Frankfurta, kada je već sve sjelo na svoje mjesto, pravi je pogodak bio otići na Main Tower. To je najviši neboder u Frankfurtu i četvrti po visini u Njemačkoj. Tamo smo napravili prekrasne fotografije.

Kako je nedjelja neradni dan, odlučili smo subotu provesti u vlastitom aranžmanu, u kupnji suvenira i poklona.

Nedjeljno jutro bilo je rezervirano za odlazak u katedralu St. Bartholomäus, za one koji su željeli otići na misu na hrvatskom jeziku. Nakon toga svi smo zajedno otišli u zoološki vrt te Klassikstadt, gdje su ljubitelji starih automobila došli na svoje.

Svi zajedno radujemo se novom radnom tjednu, kako zbog svojih poslova, tako i zbog  boljeg upoznavanja grada.