Mobilnost učenika u Frankfurtu

Autor: Silvija Glavočić, 14. 3. 2024.

Naši učenici krenuli su u svoje nove radne pobjede s ciljem unapređenja svog obrazovanja kroz razna stečena iskustva u stranoj zemlji. Ovog puta, naši erasmusovci zaputili su se u Njemačku, točnije u Frankfurt. Mobilnost je jedna od komponenata modernoga obrazovnog sustava koja sudionicima omogućava stvaranje novih poznanstava, otkrivanje vlastitih potencijala te stjecanje radnog iskustva u nepoznatom okruženju.

Jedan od gradova koji je iznimno zanimljiv ekonomistima je Frankfurt, koji pruža razne mogućnosti u poslovnom svijetu. Našim učenicima koji će biti dva tjedna na stručnoj praksi u „Mainhattenu“, kako još ovaj grad nazivaju, pružit će priliku za rast na svim područjima, kako u području obrazovanja tako i na osobnoj razini.

Mobilnost učenika u Frankfurtu zasigurno će doprinijeti integraciji različitih kultura, perspektiva i znanja. Vjerujemo da će ovaj zanimljivi grad potaknuti naše učenike na istraživanje i kreativnost te da će kroz globalnu osviještenost obogatiti svoje iskustvo koje će ih pripremiti za izazove suvremenog društva.